فراموشی پسورد ساخت اکانت
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
قبلا اکانت ساخته ام !

کریستوفر نولان دیالوگ معروف فیلم شوالیه تاریکی را ننوشته بود و آن را نمی‌فهمید

سام حاجیان 1402/12/08 0

فیلم شوالیه تاریکی (The Dark Knight) یکی از محبوب‌ترین و موفق‌ترین فیلم‌های کریستوفر نولان است. این فیلم در سال 2008 منتشر شد و بسیاری از منتقدان و بینندگان آن را بهترین فیلم ابرقهرمانی تاریخ می‌دانند. این فیلم دارای چندین دیالوگ برجسته است که هنوز هم در ذهن بسیاری مانده است. اما یکی از معروف‌ترین دیالوگ های این فیلم، که توسط شخصیت جوکر (Joker) با بازی هیث لجر (Heath Ledger) گفته می‌شود، توسط نولان ننوشته شده بود.

_________________________________

این دیالوگ:

« شما یا به عنوان یک قهرمان می میرید یا به اندازه ای زنده می مانید تا خودتان را تبدیل به تبهکار کنید.»

این دیالوگ در صحنه‌ای گفته می‌شود که جوکر با شوالیه تاریکی (Batman) با بازی کریستین بیل (Christian Bale) در یک انبار روبرو می‌شود. جوکر به شوالیه تاریکی می‌گوید که او و دو فیس (Two-Face) با بازی آرون اکهارت (Aaron Eckhart) هر دو نتیجه‌ی عملکرد شوالیه تاریکی هستند و او فقط می‌خواهد نشان دهد که همه‌ی آدم‌ها در اعماق وجود خود بد هستند.

این خط توسط جاناتان نولان (Jonathan Nolan)، برادر کریستوفر نولان و همکار او در نویسندگی فیلم، نوشته شده بود. کریستوفر نولان در یک مصاحبه با مجله Empire گفته است که او این دیالوگ را نمی‌فهمید و از نظر او این دیالوگ معنی نداشت. او گفته است:

«من این دیالوگ را نمی‌فهمیدم. من فکر می‌کردم که این خط معنی ندارد. من به جان گفتم که این خط را حذف کنیم. اما او گفت که این خط بسیار مهم است. او گفت که این خط همه چیز را در مورد جوکر توضیح می‌دهد. او گفت که جوکر یک نابغه‌ی بدجنس است که فقط می‌خواهد آشوب ایجاد کند.»

_________________________________

کریستوفر نولان گفته است که او بعداً متوجه شد که جان درست می‌گفت و این دیالوگ یکی از بهترین دیالوگ های فیلم است. او گفته است:

«من بعداً فهمیدم که جان چقدر درست می‌گفت. این دیالوگ یکی از دیالوگ هایی است که در ذهن همه جا مانده و همه‌ی مردم آن را به یاد می‌آورند. این دیالوگ یکی از دیالوگ هایی است که هیث لجر با عظمت اجرا کرد. این دیالوگ  جوکر را به یکی از بزرگترین شخصیت های منفی تاریخ تبدیل کرد.»

_________________________________

کریستوفر نولان همچنین گفته است که او از همکاری با برادرش بسیار خوشحال است و همیشه به نظرات او احترام می‌گذارد. همچنین وی گفته است:

«من و جان همیشه با هم کار می‌کنیم. ما همیشه با هم بحث می‌کنیم. و یا با هم مخالفت می‌کنیم. اما، ما در نهایت با هم همکاری می‌کنیم. و با هم یک فیلم می‌سازیم.»

مطالب مرتبط

Related posts

دیدگاه های مطلب

Comments 0
کد امنیتی رفرش